Monori Éremeső

A nyerő csapat

Május 15-17-i hétvégén volt a XI. Monori Delfin Kupa.

A KAC 29 szinkronúszója is részt vett a május 15-17-i hétvégén megrendezett a XI. Monori Delfin kupán. Az idén már nemzetközivé vált eseményen 3 ország sportolói vettek részt. A szlovák és finn versenyzőkön kívül jelen volt a magyar válogatott több tagja is. Végül is 23 egyesület mintegy 500 sportolója csobbant a monori uszoda medencéjébe.

Szombat délelőtt került lebonyolításra a kötelező versenyszámok között az egyéni gyakorlatsor is. Természetesen egyesületünk sportolói sem maradtak adósak a jó eredményekkel. Életük első versenyén mindjárt a dobogó tetejére állhatott Seliga Bianka és Medveczky Zsófia is. Gyöngyi Kinga, Újvári Rita, Pintér Eliza, Szabó Laura és Rigó Bianka pedig első versenyükön mindjárt bronzérmet kaptak.

Szombat délután bonyolították le a FINA és mini kategóriában a nézőközönség számára sokkal látványosabb és élvezhetőbb zenés kűröket, páros és csapat kategóriában. FINA kategóriában a Péter Zsóka, Horváth Adél felnőtt párosunk a kötelező és szabad programmal is az első helyet szerezte meg. Mini csapat kategóriában a már összeszokottnak számító Tombor Virág, Kovács Panna, Horváth Csenge, Dániel Boglárka összeállítású négyesünk és a Tombor Panka, Zsombok Zsóka, Méng Tamara, Kovács Diána egységünk is aranyérmet érdemelt teljesítményéért. Az ezen a versenyen most először csapatként induló három egységünk közül, a Cebrat Athéna, Sipos Hanna, Erdős Borbála, Horváth Boglárka Virág összeállítás ezüstérmet, a Méng Vanda, Kovács Kamilla, Kompák Noémi, Füzesy Rebeka, valamint a Nagy Natália, Balázs Kíra, Juhász Hanna, Erdős Dorottya összeállítás bronzérmet kapott. A lányokat Konyáriné Takács Anna vezetőedző és Horváth Tímea készítette fel. Ezúton is szeretnénk köszönetünket kifejezni Timi felé, akinek ez volt az utolsó versenye a lányokkal.